Menu

Glosář odborných výrazů z časopisu Login

Glosář IT a jiných odborných výrazů, které se objevily v časopisu Login společnosti K-net.
V tomto glosáři je 3 pojmů.
Vyhledávat výrazy v glosáři (regulární výrazy jsou povoleny)
Výraz Definice
Base image
Jedná se o image disku (.iso), který obsahuje operační systém pro terminály. Výhodou je, že jeden base image může teoreticky používat celá organizace. Správce tedy udržuje pouze jeden operační systém pro všechny uživatele.
Zobrazení - 66
Synonyma - base image
Bezpečnostní brána
Součást bezpečnostní architektury, která zajišťuje kontrolu podnikové sítě v reálném čase a chrání sítě před hrozbami, aniž by snižovala výkon.
Zobrazení - 301
BYOD (Bring Your Own Device)
Jedná se o trend v IT, kdy organizace svým zaměstnancům či obecně uživatelům nepříkazují, jaká zařízení mají používat pro práci. Pracovat tak klidně mohou ze svého vlastního notebooku, tabletu či mobilu, který jim vyhovuje a umí ho ovládat. Problémem v tradičním IT je, jak tato “cizí” zařízení spravovat a jak zajistit bezpečnost aplikací a dat na nich uložených. V organizacích, kde se koncept BYOD podaří implementovat dochází ke zvýšení efektivity vynaložených prostředků, jelikož organizace nemusí kupovat vlastní zařízení, a zároveň ke zvýšení spokojenosti zaměstnanců, jelikož jim zůstává volnost výběru, s čím se jim dobře pracuje.
Pro řešení výzev spojených s implementací BYOD je možné využít např. Technologií Citrix.
Zobrazení - 74
Synonyma - BYOD, Bring Your Own Device