Menu

SaaS (Software as a Service)

Vyhledávat výrazy v glosáři (regulární výrazy jsou povoleny)
Výraz Definice
SaaS (Software as a Service)
V modelu SaaS – software jako služba uživatel software nekupuje. Neplatí za jednorázovou licenci, která by ho opravňovala využívat software navždy, naopak si software pronajme od poskytovatele a platí za licenci v pravidelných intervalech (obvykle měsíčně či ročně). Výhodou je, že poskytovatel aplikace zpravidla zabezpečuje její bezproblémový chod, tak není nutné pro provoz aplikace udržovat nákladnou techniku ani specialisty. Dále je možné plánovat výdaje spojené s aplikací a v případě potřeby flexibilně měnit počty uživatelů aplikace nahoru či dolů, popř. další parametry. Obvykle se tento druh poskytování software pojí s cloudem, a tím je navíc software přístupný kdykoli, kdekoli a obvykle i na jakémkoli zařízení.
 
V modelu SaaS lze poskytovat např. i aplikace Microsoft Office či jiné, více na netLicense. Cloudovou SaaS aplikaci lze snadno vytvořit z jakékoli, i staré firemní aplikace, více na netApps.
 
Zobrazení - 99
Synonyma: SaaS, Software as a Service, SaaS (Software as a Service), cloudová aplikace, SaaS, Software-as-a-service, Software as a Service, cloud application, cloud app, cloudové aplikace