Menu

Reference na kosmetickou společnost COTY

 

COTY - voňavá spolupráce s firmou K-net

COTY je přední světovou kosmetickou společností. Byla založena v roce 1904 v Paříži a její portfolio zahrnuje známé vůně, dekorativní kosmetiku a produkty péče o pokožku a tělo, které se prodávají ve více než 130 zemích.
 
Coty-logo
 

Nabídka COTY produktů obsahuje takové celosvětové značky, jako je adidas, Calvin Klein, Chloé, Davidoff, Marc Jacobs, OPI, philosophy, Playboy, Rimmel a Sally Hansen. COTY ČR se stará o zákazníky nejen u nás doma, ale i v dalších zemích střední Evropy. „Díky spolupráci s firmou K-net jsme schopni dodávat naším zákazníkům kvalitní služby, které podporují uživatele v celém regionu. Jedná se zejména o Citrixové řešení,“ říká Krisztián J. Farkas, IT manažer COTY Česká republika s.r.o.

„V době mého nástupu do COTY ČR, což bylo v roce 2014, poskytoval K-net podporu pro Citrix. Když mi můj předchůdce K-net doporučoval, přeslechnul jsem jméno firmy, takže to nebyl úplně standardní začátek spolupráce, ale během našeho prvního projektu jsem zjistil, že se na K-net mohu spolehnout. Organizace i výstup projektu byly na profesionální úrovni,“ vzpomíná Krisztián J. Farkas.

Spolupráce se společností K-net se datuje již od roku 2004 a započala konzultační podporou a správou terminálového prostředí Citrix. Významněji se rozšířila v roce 2007, kdy došlo k podpisu smlouvy o technické podpoře na výpomoci při správě Citrix prostředí, a poté za dalších sedm let, kdy nový IT manažer COTY chtěl zjednodušit řízení IT a zvolil si K-net za svého partnera. „Začali jsme realizovat nejen změnu infrastruktury, ale také vypomáhat při podpoře uživatelů. Provedli jsme restrukturalizaci rozvaděčů, kdy jsme kompletně přeskládali serverovnu. Tým techniků pod vedením Michala Novotného měl za úkol během víkendu kompletně demontovat rozvaděče a opětovně naskládat infrastrukturu včetně oživení a otestování. Vše proběhlo bez potíží, aniž by byly omezeny poskytované služby pro uživatele,“ říká Petr Nepustil, IT konzultant K-netu.

V roce 2015 došlo k výměně diskového pole a úpravě virtualizační platformy včetně VMware. Změnil se také systém pro zálohování a byl nahrazen technologií Veeam. Díky tomu se zjednodušilo zálohování včetně obnovy celých virtuálních serverů. V červnu 2016 došlo i ke kompletnímu testu obnovy v případě havárie DR s využitím již nové zálohovací technologie. Celý test, u kterého byl přítomný i K-net, proběhl bez větších problémů. Na ověření funkcionality DR plánu a sepsání výsledné zprávy se podíleli i IT specialisté K-netu.

Společnost COTY jakožto nadnárodní koncern postupně centralizuje systémy do centrály v USA či dalších center. Česká republika si udržuje své místo v Evropě a poskytuje služby i pro okolní státy, jako je Slovensko a Maďarsko. Jednotlivé IT kroky tedy podporují centralizaci aplikací a dat do jednoho místa, včetně kompletního zajištění záloh a obnovy provozu po havárii. „Aktuálně probíhá migrace na novou platformu Citrix XenApp 7.9. Cílem je zlepšit uživatelské prostředí i vlastnosti a zvýšit využití tohoto systému pro ostatní uživatele,“ říká Petr Nepustil s tím, že od 1. října se připravuje převzetí slovenské pobočky a technické podpory pro obchodní zástupce. Tento projekt by měl zastřešit veškeré potřeby uživatelů v České republice i na Slovensku. K-net tímto převezme starost o část helpdesku (I. Level support) a bude následně řídit i řešení úloh, které bude zpracovávat buď interní tým COTY, technici K-netu či další dodavatelé.

 

„V IT je vždy co zlepšovat. Jsem rád, že v K-netu se mám vždy na koho obrátit se svými požadavky a nastavit správně procesy. Děkujeme za dosavadní spolupráci a těšíme se na další výzvy,“

IT manažer Krisztián J. Farkas.