Menu

Recenze CÍGLER SOFTWARE, a.s.

 

Cígler Software - náš partner v cloudu

 

Společnost Cígler Software byla založena v roce 1990 a od té doby se vypracovala mezi přední dodavatele ekonomických a informačních systémů.

Ryze česká firma má dnes 140 zaměstnanců, mezi nimi přes 100 kmenových IT specialistů, a řadu poboček v České i Slovenské republice. Začínala s účetnictvím pro malé organizace a živnostníky a v tomto segmentu dlouhodobě patří k lídrům trhu – účetní a ekonomický systém Money S3 má již přes sto tisíc instalací. Středním a větším podnikům Cígler Software dnes nabízí ERP systémy Money S4 a Money S5, které vedle ekonomických a obchodních agend pokrývají také specializovaná oborová řešení. Mezi 500 uživateli těchto systémů najdeme společnosti ČEZ Energetické systémy, Penam, Kancelářské stroje nebo Hospodářskou komoru ČR.

Systém Money S4 je dnes možné provozovat také formou aplikačního web hostingu v cloudovém centru společnosti K-net, kde si jeho výhody mohou bez zbytečných průtahů i nákladů vyzkoušet všichni zájemci.

 

Na cloudu to jde neuvěřitelně rychle,

cigler foto

říká v rozhovoru obchodní ředitel společnosti Cígler Software Tomáš Loukota, kterého jsme se zeptali na detaily spolupráce s firmou K-net.

Mezi společnostmi Cígler Software a K-net existuje partnerský vztah, ale zároveň jste si navzájem zákazníky...

Přesně tak. K-net už přes deset let používá náš software a minulý rok si pořídil náš nejvyšší produkt, Money S5. My naopak dnes některým zákazníkům doporučujeme pro provoz našeho podnikového informačního systému Money S4 cloudové řešení K-netu, IT Toys. Jde tedy o vzájemnou synergii, kterou oslovujeme naše společné zákazníky.

Cloudových řešení je více, proč jste si vybrali právě K-net?

Svou roli určitě sehrály i dlouhodobé vazby, ale nás zejména zaujal způsob, jakým se K-net rozhodl IT Toys realizovat. Aplikace se zákazníkovi rozběhne vlastně ihned, což je pro nás i naše zákazníky velmi zajímavé. Stačí se připojit na e-shop, během několika minut si nastavit konfiguraci a systém Money S4 se okamžitě rozjede v ostré verzi. Ostatní poskytovatelé jsou sice také schopni dojít ke stejnému výsledku, potřebují k tomu však mnohem delší cestu. Cloudové centrum K-netu má dnes exkluzivitu ve smyslu naší podpory a doporučování. Ostatní cloudová řešení sice také mohou poskytovat naše aplikace, my ale všechny zákazníky posíláme výhradně do IT Toys, které my sami využíváme pro demostrační účely.

Cloud je postaven na úplně jiném principu než klasická obchodní strategie. Čím je pro dodavatele ERP systémů atraktivní?

Z hlediska nás výrobců a prodejců informačních systémů byl ze začátku cloud  opravdu  těžko  stravitelný,  protože  jsme byli historicky nastavení na prodej licencí. Hosting představuje úplně jiný přístup k prodeji a mám pocit, že někteří dodavatelé ERP systémů jeho nástup trošku uměle brzdí. Situace se ale postupně mění a dodavatelé dnes už vnímají i výhody, které toto řešení přináší jim samotným. Z našeho pohledu je obrovskou výhodou cloudu třeba to, že umožňuje zákazníkům osahat si aplikaci v rámci krátkodobého pronájmu, a to bez velké investice pro něj i pro nás. Demoverze u větších systémů nedávají moc smysl, vždy je totiž nutné konkrétní řešení parametrizovat a instalovat, což stojí čas i peníze. Čím je software robustnější, tím je těžší ho vhodně nastavit a připravit k používání, a dnešní aplikace se proto u zákazníka rozbíhají v řádu dnů až desítek dnů. Oproti tomu v cloudu je řešení okamžitě k dispozici a vyzkoušet si ho může prakticky každý. Pro nás je to velmi elegantní způsob, jak bez průtahů dostat funkční aplikaci k zákazníkovi. Zároveň je třeba říci, že to přináší výhody  i  v  druhém  směru.  Zákazník  si na naší aplikaci hosting vyzkouší a zjistí, že je to smysluplná a jednoduchá cesta, kterou se může vydat hned a bez problémů. Pak třeba začne přemýšlet, jestli by stejně kvalitně, rychle a bezpečně mohly fungovat i další aplikace, které jeho firma používá. Spousta malých a středních podniků buď nemá IT oddělení vůbec, nebo ho nemá na odpovídající úrovni a vznikají jim z toho různé problémy, které cloudové řešení dokáže elegantně vychytat.

Jaké cíle si ve spolupráci s K-netem kladete do budoucna?

O  cloudech  se  mluví  už  dlouho,  ale  s  reálným provozem jsme teprve na  začátku.  Tím  nechci  říci,  že  by  nám  zákazníci  zcela  chyběli,  ale z celkového počtu zatím tvoří řádově jen procenta. Vždycky nějaký čas trvá, než se novinka zažije a zaběhne, a u cloudu je to nejen otázka zvyku, ale i osobních preferencí. Před nedávnem jsme si dělali průzkum mezi zákazníky a přibližně polovina z nich o tomto řešení do budoucna uvažuje. Z našeho pohledu jde tedy o aktivitu, která má budoucnost, i když zatím ještě nedokážu plně odhadnout její tržní potenciál. Osobně si však myslím, že se nám tak může otevřít úplně nový trh. Spousta zákazníků chce mít řešení  u  sebe  a  takzvaně  „pod kontrolou“,  a  těm  jen obtížně vysvětlíte, že hosting bezpečnost jejich aplikace naopak zvýší. Na druhé straně ale existuje stále více progresivních firem, které v hostování vidí zjednodušení práce a velké finanční úspory, a těm tak můžeme otevřít úplně nové možnosti. Dnes je naším cílem nabídnout v cloudu kvalitní řešení a přesvědčit o jeho kvalitách i zákazníky. U prvních se to už k jejich plné spokojenosti podařilo.

cigler projekty