Menu

Řešení K-net pro společnost FORDENTAL

 

Cloud je ideální volbou pro nové firmy

 
Na začátku podnikání je třeba pečlivě zvažovat každou investici včetně té do HW a SW. Navíc není zřejmé, jak rychle firma poroste, jaké IT služby a v jakém rozsahu bude požadovat. Právě pro ty to případy je ideální volbou cloudové centrum, kde si firma pronajme přesně to, co právě potřebuje. Obejde se tak nejen bez vysokých vstupních investic, ale zároveň může korigovat své náklady na provoz.
 
fordental logo

 

Ke stejnému závěru dospěla i společnost FORDENTAL, která je evropským distributorem a prodejcem stomatologických zařízení, vybavení a dentálních materiálů a poskytovatelem souvisejících služeb. Když na jaře roku 2012 zakládala pobočku v České republice a rozhodla se pro informační systém Money S4, začala jej provozovat formou pronájmu vyhrazené virtuální platformy v cloudovém centru K-net.

„Mohu říci, že jsme se cloudu nejen neobávali, ale ani jsme v danou chvíli neviděli žádné jiné řešení. S ohledem na investici do vlastního HW a SW to bylo určitě nejjednodušší. Nevěděli jsme, jak rychle firma poroste, a potřebovali jsme snížit prvotní investici. Licence Microsoft jsou totiž hodně drahé a tato cesta pro nás byla jednoznačně nejschůdnější,“ říká Michal Vrbka, manager společnosti FORDENTAL, a. s., pro oblast Čechy. Jak dodává, zvolené řešení zároveň odbouralo vysoké finanční náklady na IT specialistu a pro vedení firmy je velmi pohodlné, protože zcela odpadá starost o provoz HW a SW. „Server není potřeba z naší strany nijak spravovat. Jakékoli problémy jsou řešeny externě a nevyžadují hlubší znalost problematiky cloudu.“

Informační systém Money S4 společnosti FORDENTAL je v cloudu provozován formou pronájmu vyhrazené virtuální platformy (PaaS - Platform as a Service). Vedle ekonomických výhod je toto řešení také velice spolehlivé a bezpečné. K datům a aplikacím lze přistupovat odkudkoli, takže obchodníci mohou zadávat objednávky přímo v zubních ordinacích během jednání se zákazníky.

 

fordental info