Menu

Pomoc se školní infrastrukturou

Nezbytností pro školy je plně funkční a bezpečná infrastruktura

Článek z Technické přílohy časopisu Login

Škola je specifické prostředí, ve kterém je kladen veliký důraz na spolehlivost a bezpečnost IT infrastruktury. Školní síť musí být bezpečným místem, ať už z hlediska bezpečného přístupu žáků k informacím či bezpečnému pohybu a uložení osobních dat. Díky dlouholeté zkušenosti v oblasti IT a analýzám GDPR si dovolujeme upozornit na možná rizika v infrastrukturách škol. Svým zákazníkům navrhujeme a následně nasazujeme vhodná technická řešení pro zajištění bezpečnosti a plynulého chodu a splnění všech nastavených standardů.

Nejčastější problémy a jejich technická řešení:


Problém síťové infrastruktury

Velkým a častým bezpečnostním rizikem je absence segmentace školní sítě, tedy rozdělení na různé sítě pro různé uživatele. Jaká jsou bezpečnostní rizika? Kdo by (ne)měl mít do sítě přístup? Jak lze segmentaci sítě zajistit?

Číst dálicon arrow red

Autorizace uživatelů a monitoring přístupu

Škola jako správce sítě by měla být schopná monitorovat a spravovat přístupy jednotlivých uživatelů. Proč je autorizace uživatelů důležitá? Jak správně nastavit přístupy uživatelů? K čemu slouží monitoring přístupů?

Číst dálicon arrow red

Využívání soukromých účtů pedagogů

Vzhledem k charakteru dat sdílených mezi pedagogy by měla škola svým zaměstnancům dát bezpečné technologické prostředky pro komunikaci, ukládání a sdílení dat. Jaká rizika přináší využívání soukromých účtů? Je možným řešením využití cloudových služeb?

Číst dálicon arrow red

Instalace nežádoucích programů na školní stanice

Koncové žákovské stanice ve školách musí být chráněny proti instalaci nežádoucího software. Jak je třeba nastavit a zabezpečit koncové stanice? Jak je jednoduše spravovat a inventarizovat? Existují nástroje pro správu přizpůsobené školnímu prostředí?

Číst dálicon arrow red

Zálohování dat

Zálohování dat je běžnou a nezbytnou praxí, pokud je ovšem zvolena správná technologie a strategie. Jaká jsou úskalí zálohování? Jak zvolit strategii pro zálohování dat? Jak zálohy vhodně zabezpečit?

Číst dálicon arrow red

Zajímají vás články jako je tento?

Logo Login

 

 

Proč K-net vydává vlastní časopis Login?
Co je jeho obsahem a pro koho je určený?
Na tyto otázky odpovídá odpovídá ředitel a jednatel K-net Ing. Tomáš Knettig.

 

Bezplatná konzultace

Máte zájem o bezplatnou konzultaci? Kontaktujte nás nebo nám zanechte svůj e-mail, my se vám ozveme.

Petr-Nepustil
Ing. Petr Nepustil
IT konzultant
 
+420 734 686 014
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.