Menu

Forcepoint™ Stonesoft Next Generation Firewall

Vysoce dostupná, škálovatelná a flexibilní ochrana proti pokročilým hrozbám.


 

Společnost byla založena v roce 2016 spojením společností WebSence a Stonesoft a také produkty Raytheon. Jde o vysoce moderní a sofistikované bezpečnostní řešení, které zajišťují ochranu proti moderním hrozbám. K-net implementoval tato bezpečnostní řešení ve svém cloudu v roce 2017.

.

 

Proč K-net implementuje právě firewall Forcepoint?


  • Velice flexibilní možnosti nasazení (hardwarové zařízení, softwarové zařízení a další možnosti).
  • Díky hloubkové inspekci datového provozu dokáže odhalit a zabránit i pokročilým metodám útoku (tzv. AET - Advanced Evasion Techniques), které jsou aktuálně velkou hrozbou.
  • Aktualizace je možná bez přerušení provozu.
  • Robustní pokročilé řešení od lídra v oblasti filtrování webového provozu, ochrany e-mailové komunikace a ochrany před únikem citlivých informací (dle Gartnera).
  • Ideální i pro velké podniky díky možnosti spravovat velké množství firewallů na různých místech jako jeden pomocí nástroje Forcepoint Stonesoft Management Center.

Partnerství Forcepoint a K-net


Naše společnost se stala jedním z významných partnerů společnosti Forcepoint v České republice. V našem Cloudovém centru zabezpečují ochranu sítě 2 centrální firewally Forcepoint StoneSoft 1401 NGF appliance, které jsme pořídili v rámci projektu „Centrum sdílených služeb Olešnice“ z Operačního programu podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, program ICT a sdílené služby. "Firewally nám garantují bezpečný provoz v rámci Cloudového centra a vždy víme velmi rychle o všech případných bezpečnostních hrozbách", říká Jaroslav Prokop, vedoucí oddělení Realizace a síťový specialista K-net.
 
Začali jsme také pracovat na partnerství MSP, které přinese našim zákazníkům v příštím roce možnost si řešení pronajmout jako službu. Zařízení tedy nebude nutné si jednorázově pořizovat, ale bude poskytováno v rámci komplexní bezpečnostní cloudové služby. Cílem této služby bude zajištění bezpečnostní kontroly nad interními sítěmi našich zákazníků a zajistit tak okamžitou reakci na případné bezpečnostní incidenty díky propojení na dohledové centrum.

Výhody proč právě K-net?


Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

IT tipy Járy Ludvíka


Získejte více informací o technologii Forcepoint:


V našem článku o bezpečnosti v Loginu:

login 3 2016

V technické příloze no. 3/2016 časopisu Login získáte komplexní informace o tom, jak přistupovat k bezpečnosti IT včetně detailního popisu produktu Forcepoint. Login můžete zdarma odebírat do schránky.

 

Odebírejte LOGIN do schránky

KONZULTACE ZDARMA

Řešíte problém bezpečnosti internetu a zaujal vás Forcepoint™ Stonesoft Next Generation Firewall? Umíme vám pomoci.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

nebo volejte přímo:

PetrNepustil
Ing. Petr Nepustil
IT konzultant
 
+420 734 686 014
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.