Menu

netGuard

Řešení pro monitoring IT infrastruktury


netGuard je komplexní monitoring system nebo chcete-li strategická služba, jejímž základem je propojení technických prostředků, výpočetních modelů a organizačních postupů se znalostmi a zkušenostmi operátorů a analytiků. Jedná se o službu, která zvyšuje jistotu provozu IT ve firmách a organizacích, a to na jednoduchém principu "Zjistit, vyřešit, zorganizovat". Nejdříve informace sbírá, aby následně mohla informovat a předcházet tak incidentům či zkracovat čas na jejich vyřešení.

Proč mít dohled nad svým IT?


netguard logo

Je fascinující, jak lidé rozumějí autům a vědí, že je nutné se o ně pravidelně starat a posílat do servisu. Když se ozývají nějaké podezřelé zvuky, hlásíme to mechanikovi, sledujeme ukazatele palubních počítačů. V případě, že auto nefunguje, nemůžeme pracovat, pečovat o své zákazníky. Zkusme péči o automobil přirovnat k vlastní péči o IT. Měníme stejně často jako vozidla i naše IT? Dopřejeme mu pravidelně návštěvu u servisního technika? Sledujeme někde ukazatele, jak se našemu IT daří? Když máme v IT nějakou závadu a nefunguje například síť, nikdo nepracuje. Je to podobné, jako by nám vzali všechny firemní automobily a my jsme nemohli nikam dojet. Doručit jakoukoliv informaci je nemožné. 

Představujeme vám monitoring system netGuard, který přináší běžným společnostem proaktivní monitoring tak, jak ho používají velké společnosti. Právě sdílení této služby mnoha společnostmi umožnilo zavedení centrálního dohledu, který zajišťuje aktivní formu kontroly stavů systémů a sítě (network monitoring) potřebnou pro bezpečný provoz IT. 

netGuard mění monitoring IT z produktu pro nadšence na sériovou výbavu. Přijměte naši výzvu, přidejte se k uživatelům naší služby a dopřejte si monitoring IT system dříve, než bude "povinnou výbavou".

Součásti služby netGuard


netGuard datový konektor

netguard cerveny

Zařízení pro sběr dat z lokálních klientů a šifrovaný přenos do netGuard centrály. netGuard datový konektor se dodává ve dvou variantách jako hardwarová krabička nebo jako virtuální zařízení.

netGuard centrum

netguard centrum

Místo, kde se centrálně zpracovávají data z jednotlivých netGuard datových konektorů. Do této části má přístup i zákazník, který zde vidí hodnoty zasílané jednotlivými monitorovanými entitami. 

netGuard dohled

netguard dohled

Tvořen skupinou operátorů, kteří online sledují hodnoty netGuard centra a u mezních hodnot nebo havárií informují zákazníka o incidentu, ověřují jeho vyřešení a vyhodnocují potřebné změny v nastavení.

netGuard analýza 

netguard analyza

Tým specialistů vyhodnotí chování systémů a navrhne kroky změnového řízení např. při rozhodování o optimalizaci či rozšíření stávající infrastruktury. Dlouhodobým sběrem dat lze predikovat chování v čase.

Spolupracujte s K-net


Pro koho služba netGuard je?

 
 • Firmy a organizace s vlastním IT oddělením, které chtějí získat přehled nad vlastním IT
 • Firmy a organizace s externím IT oddělením, které chtějí mít přehled nad chodem IT
 • Správci IT, kteří spravují více firem a potřebují získat nezávislou podporu a poskytovat zákazníkům kvalitnější služby

Jak zavést do provozu?

 
Je to velice snadné:
 1. krok - provedení jednoduché inventury zařízení v infrastruktuře (je nutné znát typ zařízení, výrobce, model, IP adresu/DNS název) 
 2. krok - návrh optimálního postupu nasazení a monitorované infrastruktury 
 3. krok - připojení netGuard datového konektoru, nastavení monitorovaného zařízení a samotný sběr dat

Spojte se s námi.

Zaujaly vás možnosti dohledu monitoring systému netGuard a rádi byste získali více informací o jejím nasazení u vás a kalkulaci?

Petr Nepustil K-net
Ing. Petr Nepustil
IT konzultant
 
+420 734 686 014
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Příklady monitorovaných hodnot systémem netGuard


Windows / Linux OS

 • Procentní zatížení procesorů
 • Průměrná disková fronta pro čtení/zápis
 • Aktuální rychlost čtení/zápisu na disk
 • Aktuální volné místo na discích
 • Velikost disků

VMware

 • Zatížení procesorů
 • Zatížení paměti
 • Zatížení síťového rozhraní
 • Průměrná latence čtení/zápis na jednotlivých datastorech
 • Délka běhu systému

Monitoring sítě a sítových prvků

 • Odchozí/příchozí provoz na jednotlivých portech
 • Up/Down jednotlivých portů
 • Chyby na jednotlivých rozhraních
 • Dostupnost zařízení pomocí pingu
 • Délka běhu zařízení
 • Network monitoring

Praktické ukázky, co lze ze systému netGuard vyčíst


Příklad 1

Příklad 1 NetGuard K-net

Z grafu lze vyčíst, že routovací hranice pro daný typ síťového zařízení je kolem 480 Mbps, protože po překročení této hranice zařízení přestane odesílat SMNP informace a plně se věnuje routování. Zde je doporučení zjistit co v danou dobu přes zařízení posílá – pravděpodobně probíhá masivní zálohování.

Příklad 2

Příklad 2 NetGuard K-net

Na stejném zařízení je při podrobném network monitoringu vidět vyrovnanou křivku Incoming a Outgoing traffic. Bylo to již vidět na předchozím příkladu, když se v grafu prakticky zobrazovala pouze modrá křivka. Z toho usuzujeme, že zákazník vše routuje přes jeden prvek a tím ho může přetížit.

Příklad 3

Příklad 3 NetGuard K-net

Uživatelé zákazníka si stěžují na nevyrovnanou odezvu systému. Při kontrole bylo zjištěno, že u daného SQL serveru vždy v noci stoupne spotřeba výkonu na cca 40 procent a postupně klesá. Na normál se bohužel vrací až po pracovní době zákazníka. Doporučením je analyzovat úkoly na serveru a nechat je dokončit před 7:00.