Menu

Citrix

Virtualizace serverů, desktopů a aplikací


Citrix je společnost a obecný název technologie, která nabízí uživatelům bezpečný přístup k firemním datům a aplikacím. Nezáleží na tom, jaké zařízení používáte, nebo kde se právě nacházíte. Toto řešení zvyšuje produktivitu uživatelů, zajišťuje maximální bezpečnost a optimalizuje fungování vaší sítě.

Co je to virtualizace?


Virtualizace serverů je technologie, která umožňuje provoz více operačních systému (serverů) najednou, nezávisle na fyzické podobě výpočetních zdrojů. Více

Na HW se instaluje tzv.“Hypervisor“, který vytváří vrstvu mezi HW a operačním systémem serveru.
Toto řešení umožňuje:

 • Přesouvat server z jednoho HW na druhý
 • Na jednom HW může běžet více serverů
 • Lepší dostupnost serveru

 

Virtualizace aplikací uživatelům doručuje libovolnou aplikaci nezávisle na lokálním operačním systému, který sami využívají na svých zařízeních. Více

Aplikace běží v takzvaném „virtuálním prostředí“ obsahujícím komponenty nutné ke spuštění např. položky registrů, soubory, proměnné prostředí, prvky uživatelského rozhraní a globální objekty. Toto virtuální prostředí se chová jako vrstva mezi aplikací a lokálním operačním systémem, která zabraňuje konfliktům mezi aplikací a OS nebo mezi aplikacemi vzájemně.

 

Virtualizace desktopů funguje stejně jako virtualizace serverů. Rozdíl je v operačním systému, který je provozován. Zde se jedná o desktopový. (Windows 10) Více

Operační systém je možné provozovat na „libovolné„ HW platformě, která je kompatibilní a zajistí dostatečné výkonové prostředky pro běh systému.

Proč virtualizovat?


 1. Pro uživatele jsou systémy dostupné online odkudkoli. Nepocítí tak žádný rozdíl mezi kanceláří, domovem či pláží v komfortu práce.
 2. Vysoká úspora nákladů díky méně náročné správě a menší spotřebě elektrické energie. Vysoká míra replikace a automatizace.
 3. Zabezpečení dat v souladu s GDPR
 4. Jednotný systém pro všechny uživatele. Již žádné rozdíly v aktualizacích, nebo dokonce operačních systémech.
 5. Úspora nákladů za licence klientských OS
 6. Prodloužení životnosti klientského HW. I z historických osobních počítačů, se lze připojit k virtualizovaným desktopům.

Produkty


 

XenDesktop

XenDesktop

Ekonomické a bezpečné doručování desktopů do všech zařízení.

Více o XenDesktopu

XenApp

XenApp

Ekonomické a bezpečné doručování aplikací do všech zařízení.

Více o XenAppu

XenServer

netguard centrum

Přední platforma pro virtualizaci serverů na trhu.

Více o XenServeru

 
 
 

NetScaler

netguard dohled

Škálovatelná síťová infrastruktura pro dosažení vysoké dostupnosti, výkonu a zabezpečení datových center, poboček, cloudu a mobilních služeb.

Více o NetScaleru

XenMobile

netguard analyza

Správa mobilních zařízení. XenMobile vede evidenci, spravuje aplikace, nebo zařízení při ztrátě blokuje.

Více o XenMobile

Sharefile

netguard analyza

Sharefile je souborové cloudové uložiště, které je uzpůsobeno pro firemní použití.

Více o Sharefilu

Spolupracujte s K-net


gold
 
 1. Jsme Gold partnerem
 2. Získali jsme ocenění "Nejrychleji rostoucí partner Citrix" a "Největší zakázka za rok 2017"
 3. Potřebné certifikace a 20leté zkušenosti s technologiemi Citrix
 4. Jsme CSP partner - pronajímáme licence Citrix
 5. Dosažené certifikace - Citrix Networking Specialist a Citrix Virtualization Specialist
 6. Vlastní cloud s Citrix technologiemi
 7. Monitoring Citrix technologií
 8. Vzdělávání v oblasti IT - Workshopy a semináře, videonávody

Bezplatná konzultace

Zaujaly Vás technologie Citrix a máte zájem o konkrétní informace o produktech a možnostech nasazení ve Vaší společnosti?

Petr-Nepustil
Ing. Petr Nepustil
IT konzultant
 
+420 734 686 014
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ZÍSKEJTE INFORMACE

Spolupracujte s K-net


gold
 
 1. Jsme Gold partnerem
 2. Získali jsme ocenění "Nejrychleji rostoucí partner Citrix" a "Největší zakázka za rok 2017"
 3. Potřebná certifikace a 20leté zkušenosti s technologiemi Citrix
 4. Jsme CSP partner - pronajímáme licence Citrix
 5. Dosažené certifikace - Citrix Networking Specialist a Citrix Virtualization Specialist
 6. Vlastní cloud s Citrix technologiemi
 7. Monitoring Citrix technologií
 8. Vzdělávání v oblasti IT - Workshopy a semináře, videonávody
 

Bezplatná konzultace

Zaujaly Vás technologie Citrix a máte zájem o konkrétní informace o produktech a možnostech nasazení ve Vaší společnosti?

Petr-Nepustil
Ing. Petr Nepustil
IT konzultant
 
+420 734 686 014
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
ZÍSKEJTE INFORMACE
 

Novinky roku 2017


Citrix App Layering

je cloudová služba (původně Unidesk AppLayering), jenž umožňuje oddělit a tudíž i spravovat aplikace nezávisle na operačním systému.

Celá novinka

V Microsoft světě se aplikace běžně provozují tak, že se instalují nad OS a jsou tedy s tímto OS svázané. Zásah do OS může ovlivnit běh aplikace a taktéž zásah do aplikace může ovlivnit to, jak bude fungovat OS. Pomoci layeringu je možné veškerý software na počítači rozložit do nezávislých, odděleně spravovatelných vrstev:

 • Operační systém
 • Platform layer - instalace VDA a různých podpůrných softwarů
 • Layer aplikací - každá aplikace má svou vrstvu, následně lze vrstvy vzájemně provázat nebo je možné do jedné vrstvy zařadit více aplikací
 • Personalizační layer - prostor pro uživatelem nainstalované aplikace

Správce pak může tyto vrstvy spojovat a takto vytvářet pracovní prostory tak jak potřebuje. Vrstvy je možné připojovat a měnit i za běhu.

Služba Citrix App Layering je dostupná zákazníkům XenApp a XenDesktop všech edic, kteří mají aktivní Software Maintenance (nový název Select). Je také součástí cloudových služeb XenApp Service, XenDesktop Service, Workspace Service.

WorkSpace Environment Manager

 • Zlepšuje tzv. user density neboli poměr počtu uživatelů na pracovní server.
 • Snižuje čas potřebný k otevření vypublikované aplikace či desktopu a tím zvyšuje produktivitu práce.
Celá novinka
 • Zlepšuje tzv. user density neboli poměr počtu uživatelů na pracovní server. Resource Manager (RM) analyzuje chování uživatelů a následně provádí real-time optimalizaci. Například pokud jeden z uživatelů spustí nějakou aplikaci, jenž spotřebovává CPU cykly jiným aplikacím jiných uživatelů, RM sníží CPU base priority pro tuto aplikaci a pak tato „CPU intensive“ aplikace nebude dále omezovat práci ostatních uživatelů pracujících na stejném pracovním serveru.
 • Snižuje čas potřebný k otevření vypublikované aplikace či desktopu a tím zvyšuje produktivitu práce. Inteligentně řídí proces přihlašovaní uživatele (logon scripty, zpracovaní GPO, mapování periferii, sdílených adresářů apod.) tak, aby se urychlil logon time. Při zapnutí této funkce lze pozorovat dramatické zlepšení (logon time se sníží například z 1 minuty na 15 sekund).
Další funkce WEM:
 • Správa vzhledu plochy, tzn. umisťování zástupců pro spuštění aplikací na plochu, definování jejich přesného umístění na ploše, zákaz jejich smazání ze strany uživatele, apod.
 • Definice seznamu aplikací, které spustit nepůjdou nebo naopak seznamu aplikací které půjdou spustit s tím, že se zabrání spouštění aplikací které nejsou na seznamu.
 • Správa menu Start Windows, Ovládacích panelů, Průzkumníka apod.
 • Správa Citrix Profile Manager.
 • Mapování tiskových front uživatelů.
 • Mapování síťových disků dle politik (např. dle konkrétně spuštěné publikované aplikace).

Čtěte dále


Nová verze Citrix XenDesktop

Citrix XenDesktop verze 7.14 k dispozici. Nová verze 7.14 umožňuje například smíšené licencování díky tzv. "multi-type licensing". Tato nová funkce umožňuje v rámci jedné farmy provozovat User/Device licence i Concurrent licence a zároveň také provozovat XenApp i XenDesktop. Více zde.

Ukončení poskytování Citrix subscription pro XenApp a XenDesktop

 • Pozor! Od 1. 7. 2017 již není možné nakupovat licence XenApp a XenDesktop se Subscription Advantage. Součástí objednávky licencí je povinně Select (nové jméno pro dnešní Software Maintenance) eventuálně vyšší druhy maintenance – Priority nebo Priority Plus. Po roce se zákazník může rozhodnout, zda Select dále obnovovat nebo nechat exspirovat.
 • Pozor! Po exspiraci Select zákazník ztrácí přístup k některým technologiím, které Citrix do Select nově zahrnul – Workplace Environment Manager, cloudovou službu Citrix Application Layering (kdysi Unidesk Application Layering). Dá se předpokládat, že tuto strategii Citrix bude uplatňovat i nadále, aby neztrácel příjmy ze služby Select.
 • Pozor! Při nákupu Select, Priority a Priority na více let dopředu se nově použije SKU pro 1 rok a vynásobí se počtem let. Ceník již tedy nebude obsahovat SKU pro 2 roky, 3, roky, 4 roky a 5 let maintenance
 • Pozor! Zákazníci, kteří mají Select musejí počítat s pravidlem All-in, tj. že všechny licence daného produktu musí mít aktivní Select. Protože od 1. 7. zákazníci nemohou nakupovat nové licence jinak, než se Select, může se stát, že dokoupením nové licence produktu se Selectem bude Citrix požadovat po zákazníkovi upgrade SA na Select u stávajících licencí tohoto produktu. Pravidlo All-in, tedy výše uvedený požadavek, se však nebude uplatňovat tehdy, pokud Maintenance, tedy SA nebo Select, u stávajících licencí nebude aktivní (bude exspirované) po dobu delší než 6 měsíců.

Doplňkové technologie


igel logo web forcepoint 40870 bitdefender 15780
AppSense Logo netGuard 256px SecurEnvoy Logo
thinprint  

 

Dokumenty ke stažení


Brožura produktů Citrix ZDE.

Další videa ke službě Citrix