Menu

Tencí klienti IGEL

Pracujte s lehkostí s maximálním výkonem


Tenký klient (angl. thin client) je bezúdržbová koncová stanice pro uživatele, která ve většině případů plní roli pouze zobrazovacího zařízení a předávání pokynů uživatele nadřazenému systému (serveru).
Většina tenkých klientů nemá možnost instalovat žádné aplikace ani ukládat uživatelská data. Nasazení virtuálních pc do tenkých klientů IGEL je vhodné hlavně s virtualizační technologií.

Hlavní výhody nasazení:


 • snížení pořizovacích nákladů na nová klientská zařízení,
 • snížení nákladů na licence klientského operačního systému Windows,
 • snížení energetické náročnosti,
 • snížení nákladů na správu,
 • zvýšení bezpečnosti koncových stanic.
 
Tencí klienti IGEL se vyznačují hlavně širokou škálou různých možností a koncových klientů, 5letou zárukou a centrálním managementem virtuálních PC zdarma. Mezi základní klienty patří rozhodně Webový klient, klienti pro přístup potřebují virtualizační technologie jako jsou Citrix XenDesktop, VMware Horizon, Microsoft terminal services a další. Velkou výhodou je možnost pořídit thin client i jako SW, nasadit jej na starší počítač a vytvořit z něj tak fungující tenký klient.

 

Naši zákazníci:

Město Nové Město na Moravě

Puncovní úřad

Město Uherský Brod

Město Telč

Město Olešnice

Statutární Město Kladno

Město Vyškov

Město Sázava

Železárny Veselý

CK Victoria

 

Co Vám můžeme nabídnout:


Implementaci na míru

Igel monitor

Jednou z hlavních náplní K-netu je nasazování virtualizačních technologií, virtuálních PC a s tím úzce souvisí i nasazování tenkých klientů v různých oblastech a pro různé typy uživatelů. Před nasazením tenkých klientů (respektive celé virtualizační technologie) je důležitá analýza, ze které vyplyne, pro které uživatele je tenký klient vhodný nástroj a jaký typ tenkého klienta je vhodné použít. Je to dáno hlavně způsobem práce uživatele, využitím periferních zařízení na daném pracovišti a typem používaných aplikací a virtualizačních technologií.

 

Poradenství

Igel tenký klient

Nabízíme poradenství a konzultace při nasazování či údržbě technologií IGEL. Jako významný partner výrobce máme kontakty přímo na technickou podporu a produktové odborníky, kteří pomohou řešit jakýkoli problém či požadavek. Nabízíme také možnost úprav SW tenkého klienta, implementace aplikačních balíčků na vyžádání a složitější úpravy v konfiguraci.

Kde všude je možné tenké klienty využít:


 • Školství – nasazení v počítačových učebnách.
 • Státní správa – nasazení pro snížení nákladů na správu a sjednocení uživatelských pracovišť.
 • Výrobní společnosti – nasazení ve výrobních halách v prašném prostředí.
 • Nemocnice – bezpečné koncové pracoviště bez možnosti zcizení pacientských údajů.
 • Administrativa – nasazení v openspace jako bezhlučné pracoviště.
 • Bezpečné přístupové kiosky pro veřejnost.
 • A další...

 

Bezplatná konzultace

Zaujaly Vás možnosti tenkých klientů (thin client) IGEL a hledáte IT partnera, který vám s nimi umí pomoci? Zanechte nám vzkaz nebo kontaktujte našeho produktového manažera.

Petr-Nepustil
Ing. Petr Nepustil
IT konzultant
+420 734 686 014
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Proč spolupracovat s K-netem?


Již 5 let jsme partnerem IGEL

Igel certifikát

V roce 2004 jsme začali vyvíjet vlastního tenkého klienta, produkt NetDesktop, který jsme udržovali až do roku 2011. S příchodem tenkých klientů IGEL, který měl většinu hlavních vlastností stejných, jsme náš projekt ukončili a přešli jsme na nasazování technologie tenký klinet IGEL. Produkt však umíme modifikovat na míru zákazníka a upravit přesně dle požadavků. Zvládneme i doplnit do prostředí některé nové aplikace nebo ovladače specifických zařízení.

Pravidelně minimálně 1x ročně pořádáme se společností IGEL odborné SEMINÁŘE A WORKSHOPY.

 

Certifikovaní odborníci

Igel logo

K-net má více než 10 certifikovaných odborníků na různé virtualizační technologie a tenké klienty. Nasazováním tenkých klientů se zabývají 4 IT Specialisté.

Novinky

Jedná se o agenta, který je možné nainstalovat na běžný počítač s operačním systémem Windows 7, Windows 10 a díky tomu ho spravovat z centrální IGEL konzole. Hodí se v prostředích, kde se již nacházejí tencí klienti IGEL, ale několik uživatelů má stále ještě počítač. Správce tak získá úplnou kontrolu nad údržbou celé sítě.

 

O společnosti IGEL


Přední světový dodavatel řešení tenkých klientů (v angl. thin client).
Jejich prostřednictvím pomáhá organizacím zlepšovat reakce schopnost, efektivitu a bezpečnost virtuálních desktopů a PC a poskytování aplikací.

 

IGEL dále nabízí výkonný software pro intuitivní správu, který umožňuje snadné nasazení a správu tenkých klientů organizacím jakékoliv velikosti.

 

Pobočky v Austrálii, Rakousku, Belgii, Číně, Německu, Francii, Nizozemsku, Spojených státech, Singapuru, Švédsku, Švýcarsku a Velké Británii.

 

IGEL nabízí velkou škálu řešení tenkých klientů:


 1. HW tenké klienty, které se dodávají v různých výkonových variantách (U2/UD3/UD5/IZ2/IZ3 a další).
 2. SW tenký kliet (UDC3), který slouží pro nasazení na vlastní zařízení a umí přetvořit běžný počítač do podoby tenkého klienta.
 3. UMS - Endpoint Management - prostředí pro správu tenkých klientů.
 4. UMA - Unified Management Agent - agent pro instalaci na koncové stanice s operačním systémem Windows 7 a Windows 10, který umožňuje jejich správu přes centrální IGEL UMC konzoli.
 5. UD pocket (nové od 15. 11. 2016) - klient, který je instalován na USB disku (flash) a umožňuje nastartování v libovolném PC.

 

klient IZ2/UD2
IZ2/UD2
Series
klient IZ3/UD3
IZ3/UD3
Series
klient UD5
UD5
Series
klient UD6
UD6
Series
monitor UD9
UD9
Series
monitor UD10
UD10
Series