Menu

Kernun UTM a Web filter

Článek z Technické přílohy časopisu Login 3/2017

 

Výborné české řešení pro české prostředí od firmy TNS – Trusted Network Solutions. Kernun UTM (Unified Thread Management) poskytuje komplexní řešení pro zabezpečení Vaší interní sítě před útoky z internetu. Kernun Clear Web je volitelná komponenta Kernun UTM a nabízí rozsáhlý katalog webových stránek, pro které je možné nastavovat jednoduše bezpečnostní politiky.

.

Kernun UTM


S produktem Kernun UTM (Unified Thread Management) získáte komplexní řešení pro zabezpečení Vaší interní sítě před útoky z internetu. Zařízení integruje bezpečnostní prvky do jediného systému. Chrání a kontroluje data, firemní know-how, emaily, protokoly, počítače, jednoduše celou privátní síť. Samozřejmostí je nejen firewall, antivirová ochrana přenášených dat, ochrana mailové komunikace, antispam, antispyware, ochrana DNS, bezpečný přístup na internet, ale také rozsáhlé možnosti autentizace uživatelů nebo šifrovaný VPN přístup umožňující bezpečné propojení poboček.

 

Klíčové vlastnosti:

 • Kybernetická bezpečnost
 • Ochrana webového provozu
 • Ochrana DNS a mailového provozu
 • Řízení bezpečnostní politiky
 • Autentizace uživatelů
 • Bezpečný vzdálený přístup
 • Centrální správa a monitoring

 

Další zajímavou vlastností může být například komponenta Kernun VPN, která řeší zakončení konektivity, a to jak zaměstnanců, tak partnerů, dodavatelů, a podobně. Kernun UTM následně řídí pravidla, podle nichž mohou veškeří VPN uživatelé přistupovat k určeným zdrojům na základě klientského přístupového certifikátu. 

Kernun UTM

Kernun Clear Web


Kernun Clear Web je webový filtr, který je volitelnou komponentou řešení Kernun UTM. Obsahuje rozsáhlý katalog webových stránek, které řadí do 61 kategorií. Databáze tak není tvořena samostatnými stránkami, ale jednotlivými kategoriemi. Tím umožňuje modulárně a rychle nastavovat bezpečnostní politiky přístupů na povolené nebo zakázané stránky s vysokou přesností a úspěšností. Kromě tohoto přímého pozitivního dopadu na bezpečnost je tu i nepřímý detailní reporting o celkovém webovém provozu, umožňující odpovědné nastavení bezpečnostních politik i řízení síťového provozu. 
 
 • Uživatelé také mohou pomocí WiFi přistupovat do interní sítě přes Kernun UTM, který pak řídí a povoluje vstup do jednotlivých bezpečně oddělených zón. Ochranu mailového provozu dále zajišťuje SMTP proxy s filtrem spamu, který kontroluje veškerou poštu. 
 • Pro snadnou správu a řízení má Kernun UTM vlastní administrační rozhraní (GUI), které podporuje Windows i Linux. Administrace je ovšem možná také z příkazové řádky. Součástí jsou statistiky přístupů a veškeré logy komunikace. Za zmínku stojí právě nové statistiky, které uživateli poskytují detailní přehled včetně manažerských výstupů a grafů.
 • Kernun UTM a Clear web doporučujeme hlavně do českých společností a organizací (městských úřadů a do škol). Dokáže výborně zabezpečit celou síť jak zvenku tak zevnitř. Obrovskou výhodou je jednoduché české rozhraní s přehlednými statistikami a reporty, což jistě ocení všichni, kdo nemají speciálně školené správce sítě a využívají hlavně český internetový prostor. 

Kernun UTM a Clear Web Schema

Jak využívá technologie Kernun K-net?


K-net využívá Kernun Clear Web ve svém Cloudovém centru. "Pro správce je jistě příjemné české rozhraní a hlavně kvalitní databáze kategorií českých webů", říká Tomáš Prudký, IT specialista K-net. Díky tomu dokážeme zákazníkům nabídnout bezpečný přístup na webové stránky z našeho Cloudového centra a zajistit jim tak maximální bezpečnost a přehledné statistiky o využívání webových stránek uživateli. Chystáme také novou službu centrálního dohledu a správy Kernun zařízení u našich zákazníků. Služba by měla pomoci hlavně školám a městským úřadům se vypořádat s komplexním řešením UTM ve své síti, které si mohou pořídit například v rámci Výzvy 10 (pro městské úřady) nebo v rámci Výzvy 36 a 47 pro střední a základní školy. V rámci této služby zajistíme nejen komplexní dohled nad bezpečností sítě, ale poskytneme managementu organizace také pravidelné reporty o využívání internetu uživateli, bezpečnostních hrozbách či útocích, případně o možných problémech v interní síti organizace či na koncových pracovištích.

Proč K-net nasazuje internetový filtr právě od Kernun?


 • Jedná se o řešení internetové bezpečnosti od české firmy a specializuje se tedy na české prostředí.  
 • Databáze stránek je neustále aktualizována a kategorizována lidmi a zaměřuje se na obsah, který uživatelé skutečně prohlížejí, čímž dosahuje až 98% efektivity filtrace škodlivých stránek nebo stránek s nevhodným obsahem.
 • Výsledkem nasazení Kernun je snížený počet nákaz počítačů zákazníka (díky nastaveným pravidlům i integrovanému antiviru) a také zlepšené chování uživatelů vzhledem k bezpečnosti a k efektivitě využití pracovního času (zaměstnanci netráví čas na stránkách nesouvisejících s jejich náplní práce).
 • Pro správce Kernun poskytuje přehledné prostředí, ve kterém mohou všechna pravidla sami spravovat a rovněž vyhodnocovat chování uživatelů díky přehledným statistikám v reportech.
 • Všechna podpora je dostupná v češtině a vývojový tým je nablízku.
 • Pro ty, kdo chtějí hlouběji analyzovat data z webového provozu a objevovat nové souvislosti, které mohou mít vliv na efektivitu celého podniku je zde modul Kernun Business Intelligence.

Získejte více informací o technologii Kernun:


V našem článku o bezpečnosti v Loginu:

login 3 2016

V technické příloze no. 3/2016 časopisu Login získáte komplexní informace o tom, jak přistupovat k bezpečnosti IT včetně detailního popisu produktu Kernun Clear Web.

 

Odebírejte LOGIN do schránky

V materiálech od firmy Kernun:

Kernun prezentace 2
 

Nebo na jejich webu.

KONZULTACE ZDARMA

Řešíte problém bezpečnosti internetu a zaujal vás Kernun Clear Web? Umíme vám pomoci.

OBJEDNEJTE SE

 

nebo volejte přímo:

PetrNepustil
Ing. Petr Nepustil
IT konzultant
 
+420 734 686 014
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.