Menu

NetSupport DNA

Správa počítačové infrastruktury


NetSupport DNA je technologie poskytující kompletní řešení pro správu a údržbu IT prostředků a podporu koncového uživatele, to vše z jednoho centrálního bodu. Nasazení technologie lze rozšířit dle potřeb firmy - od malé firmy až po rozsáhlejší dislokované implementace. NetSupport DNA poskytuje možnost sledování, monitorování a správu informačních technologií ve firmách či škole. Velikou výhodou je jednoduchá implementace, která šetří čas a náklady firmy na správu IT.

Co vám NetSupport DNA nabízí?


Správa hardware

NetSupport DNA nabízí jeden z nejkomplexnější modulů správy inventáře na trhu. Od každého zařízení jsou sbírány informace typu CPU, BIOS, informace o síti, úložišti a mnoho dalších. Správce si může přehledy zobrazit buď pro jednotlivé zařízení, tzv. dynamické skupiny (zařazení jednotlivých zařízení do příslušných skupin) nebo celou firmu. K inventáři hardware je možné vést záznam smluv o pronájmu a údržbě (dodavatelé, termíny smlouvy, náklady,…). Lze také nastavit časový interval aktualizace záznamů inventáře.

 

 

Správa software a licencí

Pomáhá spravovat licence a předchází přetížení softwaru. Podrobný přehled nainstalovaných programů a aplikací lze zobrazit pro každý počítač zvlášť nebo lze zobrazit konkrétní skupinu. DNA podporuje průběžné řízení všech softwarových licencí s možností správy potřebné dokumentace (dodavatele, fakturační údaje, smlouvy o údržbě,…). Modul pro správu software také umožňuje prohledávání souborů - může být použita k identifikaci souborů určitého typu instalovaných lokálně na zařízeních.

Měření a omezení aktivity na internetu

Slouží jako podpora politiky využívání internetu společnosti. Umožňuje na každém zařízení sledovat aktivitu uživatele na internetu, měřit časy spuštění a opuštění stránky a doby aktivního pohybu na této stránce. Dále umožňuje vytvoření listu zakázaných a povolených webů nebo například umožňuje nastavit časy, ve kterých nebude přístup na internet nijak omezen (například v době oběda a mimo pracovní dobu bude zrušena blokace sociálních sítí, herních webů atd.)

 

 

Měření a omezení aktivity aplikací

Je možné sledovat využívání jednotlivých aplikací uživateli s konkrétními časy spuštění a ukončení aplikace a doby aktivního využívání. Spouštění aplikací také lze omezit například na zařízení konkrétního oddělení nebo omezit spouštění aplikace v určitý čas.

Rozsáhlý systém výstražných hlášení

Hlášení jsou rozdělena do dvou kategorií. Serverová hlášení se týkají změny veškerých dat sesbíraných z celého podniku jako je například změna hardware nebo nainstalování nového software. Druhá skupina tzv. Počítačová hlášení zobrazují v reálném čase výstrahy z konkrétního zařízení jako je zatížení procesoru, kapacita pevného disku, nezdařený pokus o přihlášení, zařazení tisku a mnoho dalších.

 

Vyhledávání zařízení pomocí SNMP vyhledávání

Nastavení umožňuje nakonfigurovat síť NetSupport DNA tak, aby podávala zprávu o všech objevených zařízeních v síti. Takto nalezené položky lze přidat do DNA a v konzole sledovat data v reálném čase, příkladem může být síťová tiskárna, kterou DNA v síti objeví a po přidání tohoto zařízení můžete sledovat například stav toneru. Pro libovolnou datovou sadu v zařízení můžete také nastavit statistiku, sběr historie nebo výstražná hlášení, která se objevují na hlavním modulu nebo mohou být zasílána na konkrétní e-mail.

Proč K-net?


 • Zastoupení pro ČR
 • Technická podpora v ČR a českém jazyce
 • Více než 25 let praxe

Bezplatná konzultace

Máte zájem o bezplatnou konzultaci? Kontaktujte nás nebo nám zanechte svůj e-mail, my se vám ozveme.

Petr-Nepustil
Ing. Petr Nepustil
IT konzultant
 
+420 734 686 014
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další funkce


 • Jednoduchá instalace
 • Podpora a správa více lokalit
 • Distribuce software
 • Zabezpečení koncových bodů
 • Vynucení přijatelných zásad použití

 • Správa napájení a monitorování tisku
 • Správa uživatelských účtů
 • Možnost vytváření přehledů
 • Možnost nastavení dálkového ovládání
Free Joomla Lightbox Gallery