Bezpečnost

Technologie pro zajištění bezpečnosti systémů a dat

XL icon of the K-net set of technologies

Technologie pro zajištění bezpečnosti systémů a dat

Máte otázku?

Logo K-net Service

Kernun

01

Výborné české řešení pro české prostředí od firmy TNS – Trusted Network Solutions. Kernun UTM (Unified Thread Management) poskytuje komplexní řešení pro zabezpečení Vaší interní sítě před útoky z internetu. Kernun Clear Web je volitelná komponenta Kernun UTM a nabízí rozsáhlý katalog webových stránek, pro které je možné nastavovat jednoduše bezpečnostní politiky.

Logo K-net Service

Forcepoint

02

Robustní systémový firewall, který nabízí flexibilní řešení pro ochranu sítě před útoky zvenčí pro podniky všech velikostí. Díky své hloubkové analýze datového provozu dokáže odhalit i ty nejskrytější hrozby internetového světa.

Logo K-net Service

Bitdefender

03

Řešení pro pokročilou ochranu před hrozbami, nejlepší výkonnost pro fyzické a virtuální systémy, jediná konzole pro správu všech koncových bodů.
Díky svému řešení pro serverové hypervisory je vhodný hlavně do virtualizovaného prostředí pro kontrolu virtuálních serverů a desktopů. Jde o Citrix Ready produkt, který je vhodný pro nasazení v rámci virtualizace aplikací (Citrix XenApp). Má 500 milionů uživatelů.

Logo K-net Service

Sodat

04

Expert v oblasti kybernetické bezpečnosti, Sodat Software je česká společnost zabývající se vývojem bezpečnostních produktů a řešení.

Logo K-net Service

Quest

05

Monitorujte vaše souborová úložiště.
Většina zákazníků má velké množství důležitých dat uložena v datových souborech na sdíleném disku. Jedná se nejen o dokumenty Office a PDF, ale i některé další datové zdroje. Pojďme se nyní podívat na nástroj od společnosti Quest s příznačným názvem “Change Auditor” (auditor změn), který monitoruje práci s těmito soubory a dokáže i v reálném čase vyhodnotit potencionální rizika a hrozby.

Logo K-net Service

Whalebone

06

Blokujte vadné webové stránky a komunikaci ještě dříve než se na ni přistoupí.

Obvyklá počítačová síť poskytuje všem zařízením službu překladu DNS (Domain Name System). Ta se stará o překlad pro člověka zapamatovatelného doménového jména (např. k-net.cz) na IP adresu, kterou použije počítač pro síťovou komunikaci (např. 40.114.243.70). Doménová jména nepoužívají jen uživatelé, ale i malware a jeho provozovatelé. Z infikovaných domén šíří nové verze svého malwaru, další domény potom používají k ovládání již nakažených zařízení.

Překladač DNS při své práci vidí obrovské množství informací o tom, kam chtějí komunikovat zařízení z lokální sítě. Pokud by uměl rozlišit dobré a zlé domény, tak by mohl zabránit malwaru v jeho komunikaci a zastavit uživatele ještě předtím, než přistoupí na podvodnou phishingovou stránku. A to je přesně myšlenka, se kterou se vydala společnost Whalebone. Za velkou výhodu navíc považujem, že DNS využívají prakticky všechny typy zařízení – od osobních počítačů přes smartphony až po webkamery a třeba i chytré ledničky.

Logo K-net Service

Flowmon

07

Systémů a řešení na analýzu síťových dat je celá řada. Naše společnost dlouhodobě nabízí a sama využívá řešení Flowmon pro analýzu síťové komunikace.

Tento systém zapůjčujeme našim zákazníkům a máme jej nasazen i v našem Cloudovém centru, kde monitorujeme provoz a hledáme případné síťové anomálie. Systém dokáže odhalit nejenom bezpečnostní problémy (například malvare, útoky SPAMu, nežádoucí aplikace), ale také konfigurační problémy či chyby systémů.

Uvádím seznam příkladů, které Flowmon pomohl vyřešit. Je z nich patrné, že nasazení může být projektové za účelem nalezení chyby/anomálie, ale také trvalé v případě sítí, kdy vyžadujeme vysokou míru bezpečnosti.