Bezpečnost

Technologie pro zajištění bezpečnosti systémů a dat

XL icon of the K-net set of technologies

Bezpečnost v IT je téma, která nabývá stále většího významu. Útoků přibývá, a díky využití umělé inteligence, která útoky usnadňuje, už pro útočníky nejsou zajímavými cíli jen velké firmy. Naopak, polovina kyberútoků je vedena na malé podniky. Potřebujete chránit před útoky z internetu? Potřebujete chránit své interní sítě a data? Své webové stránky? Své virtuální servery? Potřebujete ohlídat citlivá data třetích osob? Máme pro vás řešení a rádi vám poradíme s jeho výběrem vám na míru.

Máte otázku?

Logo K-net Service

Forcepoint

01

Na pomyslném okraji sítě dnes nestojí zařízení, ale stojí na něm, či spíše často až za ním, lidé. Motto americké společnosti Forcepoint je „Lide jsou noví perimetr“ a myslí tím, že naši uživatelé už se neskrývají ve „zdech“ našich dobře „opevněných“ firemních sítí, ale pohybují se volně v terénu. Potřebují větší volnost pro svou práci a přitom dnes existuje více hrozeb, než kdy dřív. Forcepoint přijal za svou výzvu vytvířet taková řešení, která v dnešní době dokáží ochránit data a uživatele – ať jsou kdokoli a kdekoli. Své technologie tak dělí do oblasti ochrany uživatelů, dat a vstupu do sítě. V K-net vám pomůžeme vybrat správnou i nasadit správnou technologii Forcepoint pro potřeby vaší organizace.

Logo K-net Service

Bitdefender

02

Řešení pro pokročilou ochranu před hrozbami, nejlepší výkonnost pro fyzické a virtuální systémy, jediná konzole pro správu všech koncových bodů.
Díky svému řešení pro serverové hypervisory je vhodný hlavně do virtualizovaného prostředí pro kontrolu virtuálních serverů a desktopů. Jde o Citrix Ready produkt, který je vhodný pro nasazení v rámci virtualizace aplikací (Citrix XenApp). Má 500 milionů uživatelů.

Logo K-net Service

Quest

03

Monitorujte vaše souborová úložiště.
Většina zákazníků má velké množství důležitých dat uložena v datových souborech na sdíleném disku. Jedná se nejen o dokumenty Office a PDF, ale i některé další datové zdroje. Pojďme se nyní podívat na nástroj od společnosti Quest s příznačným názvem “Change Auditor” (auditor změn), který monitoruje práci s těmito soubory a dokáže i v reálném čase vyhodnotit potencionální rizika a hrozby.

Logo K-net Service

Flowmon

04

Systémů a řešení na analýzu síťových dat je celá řada. Naše společnost dlouhodobě nabízí a sama využívá řešení Flowmon pro analýzu síťové komunikace.

Tento systém zapůjčujeme našim zákazníkům a máme jej nasazen i v našem Cloudovém centru, kde monitorujeme provoz a hledáme případné síťové anomálie. Systém dokáže odhalit nejenom bezpečnostní problémy (například malvare, útoky SPAMu, nežádoucí aplikace), ale také konfigurační problémy či chyby systémů.

Uvádím seznam příkladů, které Flowmon pomohl vyřešit. Je z nich patrné, že nasazení může být projektové za účelem nalezení chyby/anomálie, ale také trvalé v případě sítí, kdy vyžadujeme vysokou míru bezpečnosti.

Logo K-net Service

Kernun

05

Výborné české řešení pro české prostředí od firmy TNS – Trusted Network Solutions. Kernun UTM (Unified Thread Management) poskytuje komplexní řešení pro zabezpečení Vaší interní sítě před útoky z internetu. Kernun Clear Web je volitelná komponenta Kernun UTM a nabízí rozsáhlý katalog webových stránek, pro které je možné nastavovat jednoduše bezpečnostní politiky.

Logo K-net Service

ESET

06

Ve světě plném bezpečnostních hrozeb je důležité si vybrat řešení, které vás ochrání. Antivirus a internetová ochrana Eset přináší ochranu firemních dat i sítě, a to pro společnosti o 1-4 počítačích až po velké enterprise zákazníky. Díky neustálému vývoji a úspěchu řešení Eset dnes není Eset pouze antivirem pro počítače a servery, ale ochrání vaši interní síť komplexně.

Nejdříve rozpozná známé zranitelnosti na síťové úrovni. Při přístupu k jakémukoli souboru nebo webu kontroluje jeho škodlivost v lokální, již stažené databázi, a v případě, že informaci nemá, dotáže se online systému Eset. Díky DNA detekci umí zkoumat vlastnosti škodlivého kódu a poznat ho tak, i pokud se tváří jako neškodný. Zamezí také pokusům o zneužití přímo konkrétních aplikací. Pro pokročilou kontrolu potenciálně nebezpečného obsahu využívá odeslání dat do cloudového systému Eset, kde je možné simulovat, co podezřelý kód začne vykonávat po nějaké době nebo po určitých uživatelských akcích. K-net řešení Eset doporučuje, nasazuje a v případě zájmu svým zákazníkům rovněž poskytuje službu centrální správy Eset z K-net Cloud.

Logo K-net Service

Whalebone

07

Blokujte vadné webové stránky a komunikaci ještě dříve než se na ni přistoupí.

Obvyklá počítačová síť poskytuje všem zařízením službu překladu DNS (Domain Name System). Ta se stará o překlad pro člověka zapamatovatelného doménového jména (např. k-net.cz) na IP adresu, kterou použije počítač pro síťovou komunikaci (např. 40.114.243.70). Doménová jména nepoužívají jen uživatelé, ale i malware a jeho provozovatelé. Z infikovaných domén šíří nové verze svého malwaru, další domény potom používají k ovládání již nakažených zařízení.

Překladač DNS při své práci vidí obrovské množství informací o tom, kam chtějí komunikovat zařízení z lokální sítě. Pokud by uměl rozlišit dobré a zlé domény, tak by mohl zabránit malwaru v jeho komunikaci a zastavit uživatele ještě předtím, než přistoupí na podvodnou phishingovou stránku. A to je přesně myšlenka, se kterou se vydala společnost Whalebone. Za velkou výhodu navíc považujem, že DNS využívají prakticky všechny typy zařízení – od osobních počítačů přes smartphony až po webkamery a třeba i chytré ledničky.