
Letošní ročník našeho Zákaznického dne jsme pojali opravdu stylově. Zavítali jsme do nádherného prostředí Golf Resortu Kaskáda. Potěšili jsme nejen všechny milovníky golfu, ale i ty, kteří si tento krásný sport nikdy nevyzkoušeli.
Pro ty, kteří golfovou hůl nikdy nedrželi v ruce, jsme připravili Golfovou akademii, kde si pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušeli svůj první odpal, nahrávku či putt. Ti, kteří golfu opravdu neholdovali, mohli využít jiný relax ve formě bowlingu, wellness či aktivního odpočinku v okolní přírodě. U těchto aktivit jsme si nejenom popovídali o světě IT a byznysu, ale i zarelaxovali, odpočinuli a zažili příjemnou zábavu. Součástí Zákaznického dne byl jako vždy společenský večerní program s kapelou a druhý den dopoledne proběhla odborná část ve formě panelových diskuzí a přednášek. Z pátečního odborného dopoledne jsme provedli videozáznamy, aby jste si mohli znova připomenout obsah diskuzí. Pokud máte o toto připomenutí zájem, napište nám (jan.crlik@k-net.cz) a my vám pošleme odkazy na záznamy.
Děkujeme, že jste s námi a těšíme se na další Zákaznický den, tentokrát při 30. výročí společnosti K-net.
Video
Takový byl Zákaznický den

I. blok – panelová diskuze: Zcizení identity – útočníci a jejich oběti
Krádež identity je podvodné získání a úmyslné použití identity někoho jiného, zpravidla za účelem získání finanční nebo jiné výhody (například úvěru) jménem jiné osoby nebo dokonce k poškození postavení a dobrého jména této osoby (zdroj Wikipedia).
Důvodů pro takové jednání může být více.
Největší nebezpečí představuje finanční krádež identity, kdy podvodník zneužije citlivé osobní údaje oběti pro přístup k bankovnímu účtu, kreditní kartě. Kriminální krádež identity, kdy se pachatel vydává za jinou osobu a orgánům činným v trestním řízení poskytne místo vlastních údajů, údaje odcizené. Krádež identity za účelem vytvořit si zcela novou identitu a začít život jinde jako nový člověk. Krádež identity za účelem poškození dobrého jména oběti. V pojetí kybernetické trestné činnosti útočník odcizenou identitu využívá zpravidla k:
- provádění phishingových a malwarových útoků v rámci okruhu uživatelů, s nimiž osoba s odcizenou identitou komunikuje
- rozesílání spamu
- získání informací, které nejsou veřejně dostupné (např. informace o struktuře společnosti, nastavení bezpečnosti dalších služeb apod.)
- získání přístupů do dalších služeb (Řada online služeb umožňuje, pouze na základě zadání e-mailové adresy, změnu hesla. Vzhledem k tomu, že útočník zpravidla ovládá e-mailovou schránku napadeného, získá takto přístup i do dalších online služeb oběti)
Pozvání na podium přijali Ing. Miroslav Bajgar (Forcepoint, specialista v oboru ochrany dat), pan Mgr. Lukáš Verner (právník se zaměřením na informační technologie), pan Ing. Pavel Rous (člen Komise pro informatiku SMO, 26 let vedoucí odboru výpočetní technicky a informatiky – Statutární město Kladno, nyní pracující v Městské části Praha 5), Ing. Tomáš Poslušný (zástupce společnosti Prianto – distributor kyberbezpečnostních řešení a nástrojů), Tomáš Doležal z firmy LibertyAces Ltd., Matěj Selinger z firmy TeskaLabs a online pan Ing. Václav Šamša (DTP, s.r.o., specialista v oboru autentifikace uživatelů).
Pokud máte zájem o videozáznam panelové diskuze, napište nám (jan.crlik@k-net.cz), rádi vám zašleme odkaz na video.

II. blok – panelová diskuze: Zabezpečené a úsporné pracovní prostředí
Cítíme, že zabezpečení pracovního prostředí je stále velké téma nejen pro samotná IT oddělení firem, ale také pro jejich management. Protože jeho správné fungování má vlastně velký vliv na fungování a bezpečnost celé firmy. Samotné řešení zabezpečení se může sestávat z mnoha součástí a je vždy správné dívat se na individuální požadavky firmy.
K-net jako systémový integrátor umí navrhnout celý projekt a tyto (často nesourodé) součásti složit dohromady a přinést zákazníkovi plně individualizované, úsporné a efektivní řešení. V odborné diskuzi jsme probrali příklady takových projektů, na kterých jsme spolupracovali s našimi partnery. S tím pomohl Petr Nepustil z K-netu, který shrnul technické a organizační postřehy z realizace. V panelové diskuzi jsme dále probrali řešení společnosti Citrix a s Romanem Kapitánem jsme se podívali na téma autorizace u VDI řešení, dále jaké možnosti Citrix má a co podporuje. Např. v souvislosti s dvoufaktorovou autentizací , kterou v sobě obsahuje Citrix ADC s možnostmi jeho propojení na externí autorizační identity jako Azure (O365) či Google. S Karolem Nagym, který je podílejícím se lektorem a expertem na tyto technologie jsme prodiskutovali výhody virtuálního desktopu z pohledu spotřeby energie, jednodušší správy či vyšší vnitropodnikové bezpečnosti. Diskuze s Alešem Romanem z firmy BCV se stočila na identity management jako integračního prvku v přístupu uživatelů do informačních systémů a k datům.
Pokud máte zájem o videozáznam panelové diskuze, napište nám (jan.crlik@k-net.cz), rádi vám zašleme odkaz na video.

III. blok – prezentace: Inovace a novinky v K-net
Inovace znamenají pro K-net vlastně způsob, jak svým klientům nabídnout lepší a modernější služby, které přinesou jim zlepšení a usnadnění jejich života. V souvislosti se Zákaznickým dnem tedy chceme ukázat nejen novinky v našem produktovém portfoliu, kterými chceme být lepší než konkurence, ale např. také novinky a řešení, která nabízejí naši významní partneři a o kterých víme, že jsou skvělé, které sami používáme a myslíme si, že by je měli poznat i zákazníci.
Nejdříve tedy představil Petr Nepustil inovaci pro náš úspěšný kufr na uložení tabletů či notebooků. Jedná se o čidla netSense, která usnadní správu a která umožní uživatelům sledovat data z kufru přímo na displeji mobilu. Dalším inovativním produktem je řešení 3D tiskáren, které by uživateli nepřinášely pouze základní a nejlevnější řešení. Chceme tedy nabídnout tiskárny s kvalitní a stabilní konstrukcí, která uživateli přinesou profi 3D tisk a především perfektní poměr cena/výkon. Tento produkt předvedla Veronika Marečková a vývojář Jaroslav Lukeš. Správná a efektivní komunikace v rámci firmy ale i směrem z firmy ven je dnes zásadní téma.
Na téma interaktivity a komunikace nám ukázal Karel Klatovský z Microsoftu jejich řešení Surface HUB. Podívali jsme se s ním také na novinky v komunikačním softwaru MS Teams.
Na závěr Michal Holovský z Epsonu představil nejnovější řešení interaktivní tabule s projektorem. Ta funguje jako „plátno“ a lze na něj nejen virtuálně psát, ale dělat spoustu dalších činností. Toto řešení neskutečně zefektivní každou schůzku popř. hodinu ve škole.
Pokud máte zájem o videozáznam panelové diskuze, napište nám (jan.crlik@k-net.cz), rádi vám zašleme odkaz na video.