Menu

Glosář odborných výrazů z časopisu Login

Glosář IT a jiných odborných výrazů, které se objevily v časopisu Login společnosti K-net.
V tomto glosáři je 7 pojmů.
Vyhledávat výrazy v glosáři (regulární výrazy jsou povoleny)
Výraz Definice
Machine learning
V překladu "strojové učení" je oblast počítačové vědy, která umožňuje počítačům učit se bez výslovného naprogramování. Jedná se o podoblast umělé inteligence. Věda se zabývá tvorbou algoritmů a technik, které se mohou naučit předpovídat data, přizpůsobit se změnám okolního prostředí a zefektivňovat tak svou činnost na základě předchozích vstupů.
Zobrazení - 263
Synonyma - Strojové učení
Malware

Obecný název pro škodlivý software. Jedná se o program určený k poškození nebo vniknutí do počítačového systému. Výraz malware vznikl složením anglických slov „malicious“ (zlovolný, zlomyslný) a „software“.

Zobrazení - 386
MAM (Mobile Application Management)
Je software pro správu softwarové vrstvy mobilních telefonů a tabletů. Umožňuje správci automatizovat, a tak zjednodušit předinstalaci aplikací do firemních telefonů nebo je nastavit tak, aby byly bezpečné. Obzvláště důležité je to v organizacích, které mají zavedeno BYOD (Bring Your Own Device)
Zobrazení - 48
Synonyma - MAM, Mobile Application Management
MDM (Mobile Device Management)
Je typ softwaru pro správu mobilních koncových zařízení. MDM se zaměřuje hlavně na telefony, tablety a notebooky. Některé MDM však podporují I exotičtější typy zařízení, jako jsou čtečky Kindle nebo BlackBerry.
Zobrazení - 47
Synonyma - MDM, Mobile Device Management
Microsoft Active directory
Active Directory je v informatice název adresářových služeb LDAP implementované firmou Microsoft pro řadu systémů Windows. Databáze Active Directory je uložená na řadiči domény, který v počítačové síti zajišťuje autentizaci a autorizaci uživatelů, počítačů i další služby.
Zobrazení - 173
Synonyma - Active directory, Microsoft Active directory
místní síť (LAN, Local Area Network)
Je běžně označovaná zkratkou LAN (Local Area Network). Jedná se o propojení počítačů uvnitř organizace – nikoli však mimo budovu, či komplex budov.
Zobrazení - 55
Synonyma - místní síť, LAN, Local Area Network
Moodle
Je jeden z nejpoužívanějších open-source softwarů označovaných jako learning management system (LMS). Software tohoto typu slouží pro tvorbu online vzdělávacích kurzů.
Zobrazení - 51