Menu

 

Novinky z konference Citrix Summit 2019

Nejvýznamnější konference v našem oboru se po několika letech opět vrátila na Floridu. K-net u toho jako každý rok nesměl chybět. Na Citrix Summit 2019 se vydali Tomáš Knettig a Petr Nepustil, aby přivezli informace o nových trendech a technologiích. Pokud vás tyto řádky zaujmou a budete se chtít o tématech z konference dozvědět více, přijďte na workshop K-net Cloud Day 28. května 2019, kde se budeme novinkám z oblasti cloudu a virtualizace věnovat detailně.

picture of Tomas Knettig a Petr Nepustil from K-net in Citrix Summit

Po celou dobu Summitu byla velmi vidět snaha o převod zákazníků do cloudu, tedy do Citrix Cloud, partnerského Microsoft Azure, ale také do cloudů poskytovatelů Citrix služeb, jako je K-net. Citrix vidí budoucnost IT jako hybridní záležitost, kdy část dat a aplikací bude ponechána lokálně a část bude uložena ne v jednom, ale rovnou v několika cloudech různých typů. A zde Citrix cítí svou hlavní roli jako integrátora všech zdrojů do jednotného, uživatelsky přívětivého prostředí pro uživatele i správce. Za povšimnutí stojí i to, že se Citrix rozhodl své portfolio sjednotit a významně přejmenovat.

Produktové novinky


Citrix Workspace
Jednalo se o největší téma konference. Citrix se tak vrací k původnímu konceptu univerzálního portálu. V něm mohou administrátoři kombinovat lokální, webové i virtuální aplikace včetně virtuálních desktopů a sjednotit tak pro uživatele přístup k veškerým firemním aplikacím. Dále je samozřejmostí propojení se Citrix ShareFile, službou pro ukládání a bezpečné sdílení dokumentů v cloudu a lokálně, kterou je možné integrovat s Office 365, a tedy i službou OneDrive, a tím poskytnout jednotný přístup k datům. Součástí Workspace je také Endpoint Management, tedy správa koncových zařízení (i mobilů či tabletů), který se zrodil z prostředí oblíbeného XenMobile. Je tak možné doručovat aplikace na různá zařízení, aktualizovat na nich SW či poskytovat zabezpečené aplikace typu Secure Mail a Secure Web na mobilních zařízeních.

Citrix Virtual Apps and Desktops
(dříve XenApp a XenDesktop)
Uživatelská vylepšení jsou směřována nejvíce do zvyšování výkonu grafických operací. Nově máme možnost rozdělit displej u velkých monitorů (nad 27“) až na 4 nezávislé plochy. Díky adaptivní HDX propustnosti se přenesou graficky náročné operace i přes síť s nízkou propustností dat. Nová je optimalizace pro Microsoft Teams nebo Chromebooky.

Workspace Hub
Citrix se společnostmi Atrust, NComputing a ViewSonic vytvořil vlastní tenké klienty. Ty jsou velmi zajímavě optimalizované pro výkon, podporují připojení 2 monitorů, Skype for Business (resp. Teams) a dále disponují skvělou funkcí Citrix Casting, která společně s Workspace Hub slouží k bezdrátovému přenášení obrazovky z mobilních zařízení na externí display.

 

Nové funkce v oblasti bezpečnosti


Text-based session watermark umožňuje vynutit vodoznak při sejmutí obrazovky jako print screen. To pomáhá firmám v obraně proti zneužití citlivých dokumentů či dat z aplikací tak, že je na každém screenshotu vidět, kdo byl aktuálně přihlášený uživatel, v jakém čase udělal screenshot a případně další informace.

Secure Browser je řešení, které oddělí prostředí internetu a prostředí pro práci s firemními daty. Přístup do internetu je realizován jako publikovaná aplikace prohlížeče běžící na oddělených serverech. Tato nová technologie je klíčová pro organizace, jako jsou banky nebo úřady.

App Layering ušetří mnoho času se správou jednotlivých base image virtuálních desktopů. App Layering umožňuje mít pouze jediný virtuální desktop a na něj lze jednoduše jednotlivé aplikace přidávat pomocí vrstev.

 

Chcete se dozvědět více o digitálním pracovišti?

Zveme vás na

logo K-net Cloud Day 2019

K-net Cloud Day 2019

Digital Workspace - vytváříme moderní pracoviště z pohledu ICT

28.5.2019
Brno