Menu

Reference ASSA ABLOY Czech & Slovakia s. r. o.

 

Skupina ASSA ABLOY důvěřuje Cloudu K-net

 
Společnost ASSA ABLOY je globálním lídrem na trhu komplexních řešení uzamykatelných dveřních systémů se zastoupením na třech kontinentech. S vedoucí pozicí v Evropě je stabilně důležitým hráčem v oblasti řízení přístupu, identifikačních systémů, automatických dveří a hotelového zabezpečení značek FAB, ASSA ABLOY, ABLOY, Yale, EffEff, Elsafe a dalších. Filozofie společnosti, vycházející z naplňování potřeb klientů v oblastech bezpečnosti, komfortu a snadného ovládání, se promítá rovněž do správy vlastního prostředí IT.
 
 
assa abloy

 

K-net začal spolupracovat se společností ASSA ABLOY již v roce 2009, kdy se stal partnerem společnosti WebCom a přijal nabídku na zajištění komplexní správy HW a virtualizace technologie VMWare View, jež byla nezbytná pro provoz aplikace Navision. Ta v té době představovala hlavní ERP systém poboček ASSA ABLOY po celé východní Evropě. Pod záštitou společnosti WebCom postupně K-net převzal nejen technický dohled nad infrastrukturou aplikace Navision, ale také se částečně začal podílet na podpoře uživatelů.

Mezníkem spolupráce byl rok 2011, kdy v rámci společnosti přebral kompletní správu IT tým z Rychnova nad Kněžnou, vedený Petrem Cinkánem, a uzavřel se společností K-net smlouvu o technické podpoře aplikace Navision. Klíčový úkol čekal K-net po dvou letech bezproblémové spolupráce, kdy se vlivem nevyhovujících a zastaralých podmínek rozhodl zákazník řešit modernizaci stávajícího informačního systému náhradou za nový. K-net, jakožto dlouholetý poskytovatel cloudových služeb, tedy převzal kompletní správu infrastruktury aplikace Navision a během jediného víkendu převedl technologie do Cloudového centra K-net v Praze. Aby se podařilo udržet výši nákladů, rozhodl se nahradit technologii VMWare View (poskytování virtuálních desktopů) za technologii Microsoft RDS (poskytování virtuálních aplikací). Tato změna proběhla pro uživatele bez problémů.

Úspěšně zvládnuté projekty vedly k širší spolupráci obou stran a s postupem času docházelo k přesunu systému Navision do Cloudového centra K-net také u dalších společností, jež se staly členy skupiny ASSA ABLOY. V roce 2013 to byla například společnost SHERLOCK, s.r.o. s celkem asi 12 uživateli. Rok na to následoval převod výrobního sektoru slovenské pobočky SHERLOCK obsahující řádově 40 uživatelů, který po čase doplnila také podpora uživatelů na místě, spočívající v pravidelném vysílání technika společnosti K-net přímo na pobočku v Malackách. Služba si kladla za cíl zajistit nejen řádnou funkci lokální IT infrastruktury, ale především poskytnout dohled a řešení všech konkrétních IT požadavků přímo uživatelům.

„Spolupráce se společností ASSA ABLOY je pro K-net velmi zajímavá a pestrá. Vedení společnosti, jež má IT na starost, dělá logické a rozumné kroky. Dokážeme si vzájemně vyjít vstříc a při řešení složitějších IT problémů najdeme vždy poměrně rychle shodu,“ dodává Petr Nepustil, manažer zakázky a IT konzultant společnosti K-net.

 

Komentář zákazníka:

Když jsem před čtyřmi lety začínal spolupracovat se společností K-Net, tak jsem opravdu nevěděl, jakou kvalitu mohu od jejich služeb očekávat. Postupem času jsem si K-Net zařadil mezi klíčové dodavatele IT služeb, a to pro jejich opravdu profesionální přístup. Dnes je K-Net našim klíčovým partnerem v oblasti privátního Cloudu a navíc jsme rozšířili spolupráci i o „Podporu uživatelů na místě“ pro výrobní závod Sherlock v Malackách na Slovensku.

Petr Cinkán, ASSA ABLOY Czech & Slovakia s. r.o.